Najciekawsze hotele świata

Każdy z nas chce, aby jego wakacje były wyjątkowe i oryginalne. Jak się jednak okazuje, nie trzeba wcale szukać na siłę atrakcji podczas takiego wypoczynku, a wystarczy zainteresować się miejscem, gdzie będzie się spało. Na świecie jest ogromna ilość bardzo interesujących i nietypowych hoteli, w których sam pobyt zaliczyć będzie można do niezapomnianego wspomnienia. Jakie zatem są najciekawsze hotele świata?

Wakacje w więzieniu

Jeśli chce się spędzić wakacje w ciekawym i interesującym miejscu, z pewnością warto zacząć od tego miejsca, do którego nikt nie chce trafić- od więzienia. W Holandii władze wpadły na pomysł, aby przeznaczyć ponad 150-letnie więzienie na obiekt noclegowy. Urządzone w celach pokoje charakteryzują się rzecz jasna największymi luksusami i nowoczesnymi rozwiązaniami, z powszechnym dostępem do Wi-Fi na czele. Oprócz tego w więziennym hotelu znaleźć można centrum fitness, saunę, czy też pięknie urządzone patio z drzewkami, które mieści się na dawnym spacerniaku.

Wakacje w raju

Jeśli ktoś po pobycie w więziennych hotelowych murach potrzebuje nieco relaksu i wypoczynku z prawdziwego zdarzenia, powinien zainteresować się ofertą Huvafen Fushi mieszczącego się na Malediwach. Jest to niezwykle luksusowy ośrodek, który zajmuje całą wyspę z Atolu Male Północne. Choć obiekt wyposażony jest we wszystkie najważniejsze luksusowe rozwiązana i każdy gość znajdzie tu wszystko, czego będzie potrzebować, to najważniejszym elementem, za którym turyści potrafią przejechać do tego miejsce pół świata, są 43 bungalowy, które wsparte na drewnianych palach, stoją po części na plaży, a po części na oceanie. Widok, jaki się z nich rozciąga, jest wprost niesamowity. Podobnie jak niestety cena, która zaczyna się od 2 tysięcy dolarów za noc, od każdej nocującej w domku osoby.

Wakacje na Islandii

Jeśli jednak dla kogoś słońce i tropikalne upały nie są odpowiednimi warunkami na wakacje rewelacyjnie sprawdzi się w takiej sytuacji hotel Ion Adventure Hotel, który mieści się na Islandii. Jest to obiekt położony na szczycie wulkanicznej góry Hengill, która zapewnia całkowitą izolację i cisze. W środku znajduje się przede wszystkim punkt widokowy, z którego rozciąga się piękny widok umożliwiający podziwianie zorzy polarnej. Oczywiście cały hotel, choć dość surowy z wyglądu, wewnątrz zapewnia wszystkie możliwe atrakcje i udogodnienia dla swoich gości. Jeśli zatem ktoś wakacje woli spędzać w całkowitym spokoju, na odludziu, lecz jednocześnie korzystając z uroków nowoczesnych technologii oraz luksusowych udogodnień, hotel ten sprawdzi się rewelacyjnie.

Redakcja zwiedzajswiat.pl