Strona główna
Porady
Tutaj jesteś

Jak chronić się przed potem w podróży?

Porady Data publikacji - 23 sierpnia 2023 Autor - Redakcja zwiedzajswiat.pl
Jak chronić się przed potem w podróży

Podróże wiążą się z odkrywaniem ciekawych terenów, wypoczynkiem od codzienności, ale i z koniecznością dopasowania się do okolicznych warunków. Niezależnie od czasu trwania i specyfiki podróży koniecznie zachowaj higienę na najwyższym poziomie.

Podróż, związana z aktywnością fizyczną – jak zadbać o higienę?

Jeśli jesteś osobą, lubiącą aktywny wypoczynek Twój urlop najpewniej związany będzie z aktywnym relaksem na świeżym powietrzu. Sport można uprawiać zarówno latem jak i zimą. Wybierając się w podróż, połączoną z uprawianiem sportu lub intensywnym, pieszym zwiedzaniem przede wszystkim zabierz odzież sportową, odpowiednią do danej dyscypliny, obuwie sportowe oraz kosmetyki, zapewniające odpowiednie odświeżenie. Wybierz silnie działający antyperspirant, który wpłynie na regulację wydzielania potu przez gruczoły, rozmieszczone pod pachami. W ten sposób zadbasz o higienę każdego dnia. Nie zapomnij o szybkoschnącym ręczniku kąpielowym. 

Wyprawa ekstremalna, brak dostępu do wody – jak walczyć z zapachem potu?

Podróże ekstremalne wiążą się nie tylko z niezwykłymi zdarzeniami i miejscami, które odwiedzasz, ale często z ekstremalnie trudnymi warunkami pobytu. Jeśli wybierasz się na wyprawę, podczas której nie będziesz miał/a zagwarantowanego dostępu do bieżącej wody koniecznie zaopatrz się w nawilżane chusteczki odświeżające, suchy szampon, długotrwale działający antyperspirant, zajmujący niewiele miejsca oraz zapas wody pitnej. Jak skuteczny jest antyperspirant w kulce podczas podróży? Wybieraj produkty, działające niezawodnie i bardzo długo, nawet do 96 godzin. To możliwe dzięki formule z magnezją. 

Jak eliminować pocenie się pod pachami podczas upałów?

Na urlopie podczas upałów spocisz się intensywniej niż na co dzień, w klimatyzowanym pomieszczeniu. Jeśli masz możliwość relaksu przy basenie lub plażowania nadmorskiego nie musisz regulować potliwości za pomocą antyperspirantu. Wystarczy dezodorant, którego zadaniem jest zapobieganie przykremu zapachowi potu przy jednoczesnym działaniu antybakteryjnym. Pocenie się podczas upałów jest naturalną czynnością organizmu, dlatego relaksując się z dostępem do wody możesz pozwolić skórze swobodnie oddychać. Zadbaj o odpowiednie schładzanie się i pij dużą ilość wody. 

Co zabrać w podróż, aby minimalizować potliwość?

Podróże są związane z intensywnymi emocjami i przeżyciami, dlatego niełatwo będzie wyeliminować potliwość. Produkcja potu nasila się szczególnie w sytuacjach stresujących, przy wysokiej temperaturze oraz wtedy, gdy mamy do czynienia z intensywnym wysiłkiem. Skuteczną bronią w walce z potem podczas podróży jest odpowiednio dobrany antyperspirant, niezawierający alkoholu, który mógłby podrażnić skórę. Dzięki temu produktowi nawet w ekstremalnie trudnych sytuacjach zapobiegniesz tworzeniu się krępujących plam potu na ubraniach. Wysokiej klasy odzież funkcyjna, oddychająca i dieta, niesprzyjająca tworzeniu się nieprzyjemnej woni z pewnością wspomogą Cię podczas podróżowania. Wysokiej jakości kosmetyki i regularna dbałość o higienę będą odpowiedzialne za kompleksową ochronę przed potem w każdej sytuacji. Wybierz produkty, które zajmują niewiele miejsca, a ich skład nie powoduje reakcji alergicznych. Nie zapominaj jednocześnie o ochronie przeciwsłonecznej swojej skóry i włosów. 

Materiał zewnętrzny

Jak chronić się przed potem w podróży

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Nasi redaktorzy na stronie zwiedzajswiat.pl to zespół pasjonatów podróży, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w podróżowaniu, poznawaniu różnych kultur oraz organizowaniu wakacji i urlopów. Nasza pasja do odkrywania świata jest widoczna w artykułach, które publikujemy, które zawierają praktyczne porady, inspiracje oraz informacje o ciekawych miejscach do odwiedzenia i atrakcjach turystycznych. Jesteśmy tu, aby inspirować naszych czytelników do eksploracji nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Dołącz do nas i odkrywaj piękno świata na zwiedzajswiat.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?