Ciekawe atrakcje turystyczne Pragi

Od majestatycznego zamku na Hradczanach, przez jedyną w swoim rodzaju wieżę telewizyjną, aż po znany na całym świecie Most Karola – Praga proponuje nam te ciekawe atrakcje turystyczne, a także wiele innych wspaniałych miejsc i zabytków, których nie można wręcz przegapić podczas wizyty w stolicy Czech.
Zacznijmy zatem od słynnego Mostu Karola, który jest nie tylko najstarszym zachowanym mostem w Pradze, ale też chyba i najbardziej znanym symbolem czeskiej stolicy. Pełen barokowych posągów, został zbudowany za czasów panowania Karola IV. Jeszcze sto lat temu był on otwarty dla ruchu, w tym także dla tramwajów, ale obecnie jest wypełniony jedynie turystami oraz lokalnymi artystami, oferującymi swoje dzieła przybyszom z zagranicy.
Będąc w Pradze nie można nie udać się na Stare Miasto. Tam właśnie podziwiać można Zegar Astronomiczny. Sam plac zaś był często tłem dla wielu ważnych i dramatycznych momentów czeskiej historii. Podczas wycieczki do stolicy Czech należy też bezsprzecznie odwiedzić Muzeum Narodowe, które oferuje głębszy wgląd w historię Republiki Czeskiej. Muzeum zajmuje aktualnie dwa budynki przy Placu Wacława. Jednym z nich jest piękny, zabytkowy budynek, drugim natomiast – nowoczesna budowla, która w przeszłości była siedzibą parlamentu Czechosłowacji.
To jednak tylko kilka spośród bardzo wielu atrakcji, jakie warto zobaczyć na własne oczy podczas pobytu w Pradze. Czeska stolica jest miastem pięknym i magicznym, w którym zdecydowanie nie można narzekać na nudę i brak zajęć.

smakujlokalnie.pl

Redakcja zwiedzajswiat.pl