Jak napisać odpowiednie życzenia ślubne?

Niby to nic trudnego, a jednak gdy mamy już te parę słów skreślić, to pojawiają się problemy. Wydawać by się mogło, że to zwykłe życzenia, które mogą być standardowe, a jednak potrafią nam przysporzy sporo problemów. Pojawiają się w naszych głowach istotne pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Niby odpowiedzi są oczywiste, a w kluczowym momencie uciekają.
Przede wszystkim życzenia na ślub powinny być jak najbardziej osobiste. Raczej nie sprawdzają się krótkie słowa o długości zwykłego SMS-a typu „Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia”. Gdy ktoś zaprasza nas na jedno z najważniejszych wydarzeń w jego życiu, to uważa nas za bliską osobę, od której liczy jednak na coś więcej niż powyższe zdanie. Możemy nawiązać do jakichś wspólnych przygód, wspomnień, ulubionych filmów, zainteresowań. Możemy ułożyć skomplikowana rymowankę, ale również tekst życzeń niezawierających jakiejś wybitnie poetyckiej treści. Mogą być one krótkie, lub też na kilka stron. Pamiętajmy, że dany adresat naszych życzeń nas zna, więc już z góry wie, czego może się z naszej strony spodziewać.
Jeżeli natomiast boimy się blamażu, lub też nie przejawiamy zerowe umiejętności literackie, zawsze możemy skorzystać z ciekawego aforyzmu, czy też cytatu. Takie formy sprawiają, że nasze życzenia nabierają powagi i pewnej estymy. Wydają się być bardziej wartościowe, gdyż bazujemy na uznanej przez cały świat mądrości lub klasyki. Pamiętajmy jednak, że zbyt „oklepane” teksty mogą przynieść skutek odwrotny.
Najprostszym sposobem jest znalezienie gotowych życzeń w Internecie. Szybkie i wygodne, ale pamiętajmy, że z naszymi życzeniami może być jak z wypracowaniem do szkoły – kilka kart z tymi samymi życzeniami niszczy magiczny efekt. Najlepiej jednak napisać coś samodzielnie!

artsrebro.pl

Redakcja zwiedzajswiat.pl