Rozrywka z dreszczykiem emocji – ciekawe sporty ekstremalne coraz popularniejsze

Coraz więcej osób zamierza prowadzić zdrowy tryb życia. Młodzież odeszła od komputerów i zaczęła interesować się aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Popularne stają się ciekawe sporty ekstremalne. Jakie?

Jest ich dość dużo. Tego typu rozrywki przyczyniają się do wzmożonego wydzielania adrenaliny, bo korzystanie z nich wiąże się ze znacznie większym ryzykiem odniesienia kontuzji.

Najbardziej popularne są deskorolki mające lata świetności, na które przypadł okres 1990-2000, już za sobą, ale obecnie wciąż jeździ na nich olbrzymia liczba głównie młodzieży. Zainteresowaniem cieszy się zarówno wyczynowa jazda (skakanie ze schodów, ślizganie po murkach czy poręczach itp.), jak i jedynie rekreacyjna.

Wśród ciekawych sportów ekstremalnych należy wymienić też zjazdy rowerowe połączone z wyskokami z wysokich ramp itp. Najczęściej tory budowane są w lasach, a szlaki przejazdu przebiegają pomiędzy drzewami, co zwiększa odczuwanie dreszczyku emocji i wymaga zachowanie szczególnej czujności i ostrożności od ridera.

Ciekawe sporty ekstremalne to również dyscypliny motoryzacyjne. Popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju quady czy samochody terenowe pozwalające na spędzenie czasu na przejażdżkach off-roadowych, czyli pokonywaniu bezdroży, błotnistego podłoża itp.

Każdy, kto chce uprawiać takie formy aktywności, powinien dysponować dość silną psychiką, odwagą, mocnymi mięśniami, kondycją i umiejętnością myślenia przestrzennego. Szczególnie ważna jest ta ostatnia zaleta, ponieważ pozwala na przewidywanie zagrożeń np. na trasie przejazdu downhillowego. Dzięki temu można uniknąć wypadku.

glodowki.pl

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.