Strona główna
Wakacje
Tutaj jesteś

Atrakcje turystyczne Londynu – co warto zwiedzić?

Wakacje Data publikacji - 30 stycznia 2021 Autor - Redakcja zwiedzajswiat.pl
atrakcje turystyczne londynu


Londyn to wyjątkowo urokliwe miasto, które każdego roku przyciąga do siebie wiele osób, nie tylko w celach zarobkowych, ale również turystycznych. Atrakcje turystyczne Londynu są naprawdę godne podziwu. Warto dowiedzieć się, co można tam zobaczyć.

Londyńskie atrakcje

Sky Garden znajduje się na 36, piętrze wieżowca przy Fenchurch Street. Co czeka tam na turystów? Wspaniały widok! Z samej góry można podziwiać widok na całe miasto. Przy pięknej pogodzie można sięgnąć wzrokiem jeszcze dalej. Do tego niezwykłego miejsca warto wziąć własną lornetkę, dzięki czemu będzie można zobaczyć jeszcze więcej.
Chyba każdy doskonale zna „wielkie oko”, które jest już symbolem tego miasta. Mowa oczywiście o London Eye, które powstało po to, aby uczcić zakończenie XX wieku i nadejście nowego. Koło wynosi turystów na wysokość 135 metrów. Całość obraca się na tyle wolno, że bez konieczności specjalnego zatrzymywania się turyści mogą wysiąść i wsiąść do wagoników.
Camden Town to jedna z najbardziej kolorowych dzielnic miasta. Jeżeli ktoś kocha zakupy, to musi je zrobić właśnie tutaj. Trzeba przyznać, że całość wyróżnia się na pierwszy rzut oka. Do tego sklepy zostały tak podzielone, że nikt nie będzie miał problemu ze znalezieniem odpowiednich produktów dla siebie – nawet jeżeli jego znajomość języka angielskiego jest kiepska.
Galeria Narodowa, znajdująca się przy Trafalgar Square, zaprasza do obejrzenia największych dzieł znanych twórców, takich jak: Rembrandt, Vincent van Gogh, Leonardo da Vinci, Pierre- Auguste Renoir i wielu innych.
Tower Bridge to również jeden ze znanych punktów w mieście, jedno z najbardziej doskonałych dzieł ówczesnej inżynierii. Po podniesieniu obu przęseł z pełną swobodą mogą przepływać nawet statki pasażerskie. Będąc tutaj, nie można zapominać o galeriach muzealnych i punkcie widokowym.

Z wizytą u królowej

Pałac Buckingham zaprasza do poznania. Nie można pominąć siedziby królowej, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości państwowe. Turyści mogą zwiedzać 19 pięknych sal. Codziennie o 11.30 odbywa się uroczysta zmiana warty, więc warto zostać chwilę, aby obejrzeć to imponujące widowisko.
Na taką samą uwagę zasługuje Pałac Westminsterski, gdzie od 1066 roku koronowane są głowy angielskie. Legenda mówi, że to właśnie w tym miejscu swoją siedzibę miał wspaniały Apollon. To właśnie do tego pałacu przylega Big Ben – kolejna wizytówka Londynu. Na co dzień swoją siedzibę ma tutaj Parlament Wielkiej Brytanii, który urządza tu systematycznie obrady.

Jak chronić się przed potem w podróży

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Nasi redaktorzy na stronie zwiedzajswiat.pl to zespół pasjonatów podróży, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w podróżowaniu, poznawaniu różnych kultur oraz organizowaniu wakacji i urlopów. Nasza pasja do odkrywania świata jest widoczna w artykułach, które publikujemy, które zawierają praktyczne porady, inspiracje oraz informacje o ciekawych miejscach do odwiedzenia i atrakcjach turystycznych. Jesteśmy tu, aby inspirować naszych czytelników do eksploracji nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Dołącz do nas i odkrywaj piękno świata na zwiedzajswiat.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?