Gdzie na wczasy w styczniu

Wczasy w styczniu to naprawdę super pomysł. Od lata minęło już parę miesięcy, dlatego też mnóstwo osób jest naprawdę stęsknionych jakiegokolwiek wyjazdu. Styczeń to świetny moment zarówno na wakacje w ciepłych krajach, jak też na urlop wśród śniegu, dla miłośników sportów zimowych. Gdzie na wczasy w styczniu? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chciałoby zaplanować dla siebie jakąś eskapadę.

Zimowe wakacje w styczniu

Zima to świetny moment na wyjazd na narty lub snowboard. Świetne warunki można znaleźć zarówno poza granicami kraju, jak też bliżej. Wystarczy pojechać na przykład w Tatry, Karkonosze albo Beskid
Śląski. Zimą urokliwe są też Bieszczady, które są zdecydowanie mniej oblężone niż latem. Białe szaleństwo daje mnóstwo frajdy, warto go zakosztować. Na wyjazdy do ciepłych krajów można przecież skusić się po prostu latem.

Ciepłe kraje w styczniu

Dla wielu osób styczeń to doskonały moment na to, aby wyjechać gdzieś na drugi koniec świata i zażyć odrobinę ciepełka. Trochę bliżej są też destynacje europejskie, które o tej porze roku oferują przyjemne warunki atmosferyczne. Być może nie będzie upalnie, ale optymalnie, dzięki czemu będzie można na przykład zwiedzać. Odpoczynek ze zwiedzaniem w Europie w styczniu możliwy jest między innymi na Wyspach Kanaryjskich. Jeżeli natomiast pragniemy prawdziwych upałów, musimy ruszyć gdzieś dalej. W styczniu sporo osób wybiera zatem Karaiby, Dominikaną, a także Azję. Można wybrać się na przykład do przepięknej Tajlandii albo Wietnamu.

Kiedy szukać wczasów zimowych?

Jak tanio upolować wycieczkę do odległych ciepłych krajów? Można zdecydować się na last minute. Czasami udaje się złapać takie oferty na przykład na Kubę, która na styczeń również wydaje się perfekcyjna. To przecież wspominane już wcześniej Karaiby, które zachwycają piaskiem i przepiękną wodą. Z pewnością nie zawiedzie również Meksyk, na przykład Tulum. Polowanie na last minute wymaga tego, by decydować się ekspresowo, a następnie równie szybko organizować. To zatem świetna opcja dla osób, które mogą wziąć sobie urlop bez większych problemów wtedy, gdy mają na to ochotę. Warto pamiętać o tym, że wyjazd do niektórych destynacji wymaga szczepień. Przykładowo w Azji o tej porze roku jest dosyć wilgotno, co dla niektórych kończy się źle. Organizm może nie wytrzymać, łatwiej o infekcję. Reasumując, warto wsłuchać się we własne potrzeby, a także ocenić możliwości. W styczniu fantastycznym pomysłem na urlop może być szusowanie po stokach w Tatrach, albo wycieczka do odległej Tajlandii. Wszystko zależy od tego, na co nas stać i na co mamy ochotę.

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.