Trasy dla początkujących w Zakopanem

Jeżeli jesteśmy osobami początkującymi, a naszym głównym celem jest zwiedzanie tras turystycznych, powinniśmy zapoznać się z kilkoma łatwymi szlakami.

Wycieczka w góry-jak zaplanować wycieczkę po Tatrach?- zasady panujące na szlakach

Osoby wybierające się na wycieczkę po Tatrach, powinny przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa, które panują w górach. Szlaki w kolorze zielonym należą do najłatwiejszych. Należy jednak pamiętać, że „łatwy szlak” w przypadku gorszych warunków pogodowych może okazać się trudnym, zwłaszcza dla dzieci czy seniorów. Istotną rzeczą jest również ubezpieczenie, jeśli nasze wędrówki będą przebiegać po stronie słowackiej, ponieważ akcje ratunkowe są tam płatne.

Ciekawe szlaki – łatwe trasy Zakopane – rodzaje tras

Sarnia Skała jest bardzo popularna wśród początkujących wędrowców. Trasa rozpoczyna się przed Doliną Strążyską i prowadzi w kierunku Doliny Białej. Wędrując tą trasą możemy podziwiać Zakopane i Gubałówkę, po ok.10 min od Białej Doliny docieramy do Sarniej Skały. Długość tej trasy wynosi około 9 km.
Wielki Kopieniec jest niewielkim szczytem Tatr, jednak widok z niego zaskakuje wszystkich. Jeśli chcemy wybrać się na ten szczyt powinniśmy iść zielonym szlakiem, a cała trasa zajmuje nam godzinę.
Nosal jest bardzo popularnym szczytem w Zakopanem, który mieści się między Doliną Bystrą a Doliną Olczyską. Ze szczytu rozciąga się widok Zakopanego oraz pięknych tatrzańskich szczytów.
Gęsia Szyja oraz jej zielony szlak jest bardzo prosty bo prowadzi lasem, aż do Rusinowej Polany. Trasa na szczyt zmierza po szerokich schodach i zajmuje około 45 minut.
Dolina BIałego jest krótką trasą, ponieważ marsz w obie strony zajmie nam około 3,6 km. Jest to droga spacerowa, która prowadzi wzdłuż potoku, a na jej końcu możemy odpocząć pod wodospadem.
Dolina Chochołowska jest najdłuższą w Tatrach, ponieważ rozciąga się na około 15 km w obydwie strony. Jest to stosunkowo prosta trasa, jednak trudna do przejazdu wózkiem dziecięcym.
Dolina Strążyska to 2 km atrakcyjnej trasy, z której rozpościera się widok na Giewont oraz wodospad Siklanica. Wejście do Doliny zaczyna się przy ul. Strążyskiej, a czas jej przejścia w obie strony to ok. 1.15 min.
Dolina Pięciu Stawów zaczyna się w Palenicy Białczańskiej, do której należy dojechać. Prawie godzinna wędrówka prowadzi do Wodogrzmotów Mickiewicza, tam należy wybrać szlak zielony, prowadzący do Doliny Roztoki. Idąc tą trasą zobaczymy wodospad, który jest największy w Polsce.

Wszystkie przedstawione trasy, polecane są dla początkujących wędrowców, jednak która z nich będzie odpowiednia należy przekonać się samemu.

Redakcja zwiedzajswiat.pl