Wczasy bez paszportu – Grecja i Portugalia

Bardzo często organizując wakacje, stawiamy na spontaniczność dotyczącą tego, gdzie wybierzemy się na odpoczynek. Bardzo pomagają nam w tym oferty last minute i biura podróży. Dlatego nie ma co się dziwić, że wielu pragnie zorganizować wczasy bez paszportu, czy wyrabiania specjalnej wizy uprawniającej do wjazdu do danego państwa.

Wczasy bez paszportu – Grecja

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się Grecja i nadal jest bardzo częstym wyborem podczas planowania wakacji. Jedynym powodem, dla którego tak ochoczo wybieramy ten kierunek, nie jest wcale brak obowiązku posiadania paszportu, a jedynie ważnego dowodu osobistego. Grecja słynie z malowniczych krajobrazów, a już szczególnie łatwo o takie widoki jeśli wybierzemy się na greckie wyspy. Jest to świetny wybór dla osób, które uwielbiają odpoczywać na plaży, słuchając szumu fal, ale również od czasu do czasu zwiedzić jakieś ciekawe miejsce i zabytki. Najbardziej polecaną wyspą jest Kreta oraz miejscowości Agia, Deka, Chania. Jest to prawdziwy raj dla osób, które nie wyobrażają sobie wakacji bez zwiedzania i odpoczynku na pięknej piaszczystej plaży. Oczywistym wyborem są również Ateny, czyli stolica Grecji. Pomimo swojej specyficznej zabudowy jest miejscem, w którym możemy zwiedzić zabytki pochodzące z antyku, które znajdują się na wzgórzu Akropol. Południowa część miasta oferuje natomiast publiczne plaże i miejsca, które w sezonie dosłownie tętnią życiem.

Wczasy bez paszportu – Portugalia

Organizując wczasy bez paszportu, coraz częściej wybieramy również Portugalię, która kusi nas nie tylko niskimi cenami, ale również wspaniałą pogodą i malowniczymi widokami. Ponieważ, aby się do niej udać, niewymagany jest od nas paszport, z powodzeniem możemy wybrać się do niej nawet na krótki wyjazd. Szczególnie popularnym miejscem podróży do Portugalii jest Lizbona, która znajduje się u ujścia Tagu-u do Atlantyku. Na szczególne polecenie zasługuje spacer po starówce, która otoczona jest wąskimi uliczkami i kolorowymi kamienicami. Dodatkowo bardzo dobrze rozwinięta jest oferta barów i restauracji, które zachęcają swoim niepowtarzalnym klimatem. Jeśli nie interesują nas jedynie zwiedzanie zabytków, a marzymy o wypoczynku na plaży i relaksie w promieniach słońca nic straconego, Portugalia oferuje również coś dla nas. Świetnym wyborem na typowo wakacyjny wypad, kiedy chcemy poczuć uroki lata i pięknej pogody jest odwiedzenie portugalskiego kurortu Algarve. Jest to miejsce pośród piaszczystych plaż, które na dodatek okalają monumentalne klify.

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *