Jak uzyskać lepsze efekty treningowe? Wypróbuj EMS!

EMS – elektrostymulacja mięśniowa to obecnie prawdziwy hit. Dzięki niej można uzyskać doskonałe efekty treningowe bez konieczności spędzania długich godzin w siłowni i wykonywania skomplikowanych ćwiczeń. Co warto wiedzieć o treningach EMS? Wyjaśniamy, czym są, na czym polegają i dla kogo będą najlepsze!

Czym jest elektrostymulacja mięśni – EMS?

Elektrostymulacja mięśniowa, czyli właśnie EMS (Electric Muscle Stimulation) jest procesem, w trakcie którego dochodzi do wytwarzania impulsów elektrycznych oraz do ich dostarczania do tkanki mięśniowej. Odbywa się to za pomocą dedykowanego urządzenia do EMS.

Urządzenia do EMS stosowane w profesjonalnych klubach, na przykład do treningów EMS w Intime Kraków, mają postać stacjonarnych urządzeń z ekranami. Dopina się do nich specjalną kamizelkę wyposażoną elektrody, która pozwala na doprowadzanie ich bezpośrednio do różnych partii mięśniowych.

Na czym polega EMS?

Treningi tego typu w klubach prowadzone są jako personalne. Oznacza to wtedy, że nad ich doborem oraz przebiegiem czuwa specjalista w tej dziedzinie. Trener personalny EMS przeprowadza u swojego klienta niezbędne pomiary i omawia z nim te efekty, jakie chce on uzyskać. Na tej podstawie przygotowuje dla niego odpowiedni plan treningowy.

W trakcie treningów EMS uczestnik ma założoną specjalną kamizelkę i wykonuje ćwiczenia, które wyświetlane są na ekranie urządzenia. W tym czasie doprowadza ono do mięśni impulsy nerwowe.

Impulsy nerwowe aktywują tkankę mięśniową do intensywnej pracy. W wyniku niej można uzyskać lepsze efekty spalania kalorii, budowy masy i siły mięśniowej, redukcji dolegliwości ze strony układu ruchu.

Jak długo trwają treningi EMS?

Warto jednocześnie podkreślić, że treningi EMS trwają jedynie około 20 minut. Tak krótki czas pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów porównywalnych ze znacznie dłuższym pobytem na siłowni lub wykonywaniem ćwiczeń fitness. 

Zaleca się wtedy 1-2 wizyty w klubie w ciągu tygodnia, aby osiągnąć zamierzone efekty jeszcze szybciej niż przy standardowych treningach.

Dla kogo trening EMS będzie najlepszym wyborem?

Treningi EMS to kapitalny wybór dla każdej osoby, której zależy na uzyskaniu jeszcze lepszych wyników płynących z aktywności fizycznej.

Dzięki tego typu treningom można osiągnąć bardzo dobre efekty w poniższym zakresie:

  • Redukcja nadwagi i otyłości,
  • Wymodelowanie figury,
  • Zmniejszenie widoczności cellulitu,
  • Obniżenie bólów pleców,
  • Budowa masy mięśniowej,
  • Zwiększenie siły,
  • Poprawa kondycji,
  • Redukcja obrzęków,
  • Szybszy powrót do zdrowia po urazach, chorobach.

Warto jednocześnie wskazać, że treningi EMS mogą być stosowane również przez te osoby, które mają problemy z ruchem, nie mogą korzystać z forsownych treningów. Wynika to z faktu, że nie są one bardzo wymagające pod kątem poziomu skomplikowana i wysiłku. 

Wobec tego mogą być one również prowadzone w przypadku osób, które są w trakcie rehabilitacji, osób otyłych, gdy intensywny ruch nie jest wskazany.

Ceny treningów EMS – ile kosztuje jedna wizyta w klubie?

Koszty związane z treningami EMS są wyższe od treningów standardowych. Warto jednak uwzględnić ich korzyści, co powoduje, że mogą być one bardzo dobrą alternatywą dla zakupu karnetu na siłownię.

Ceny treningów EMS rozpoczynają się najczęściej od około 150 złotych, natomiast mogą one kosztować nawet około 200 złotych za jedną wizytę w klubie.

Z drugiej strony można zaoszczędzić wtedy, gdy wykupi się specjalny plan treningowy, który obejmuje określoną liczbę wizyt w klubie. Wtedy ceny mogą spaść poniżej 150 złotych za jeden trening połączony z elektrostymulacją mięśniową.

Redakcja zwiedzajswiat.pl