Halloween już wkrótce – pamiętaj o makijażu

W wieczór 31 października mieszkańcy wielu krajów postanawiają porzucić swoje codzienne stylizacje, by przeobrazić się w istoty, przypominające duchy, czarownice, demony lub wampiry. Maskarada związana z Halloween znalazła również swoich wielbicieli w Polsce. Jak dopełnić swój strój efektownym makijażem?

Makijażowa diablica

Do stworzenia  wizerunku niezbędna będzie paleta cieni w mocnym, czerwonym kolorze. Chcąc uzyskać bardziej wyrazisty efekt, można zdecydować się na zastosowanie kosmetyku wzbogaconego brokatem. Kształt oczu idealnie podkreśli czarna kredka. Warto pamiętać, by narysowana linia nie była zbyt delikatna.  Makijaż warto wykończyć szminką lub błyszczykiem w odcieniu burgundu. Osoby, lubiące nietypowe rozwiązania, mogą zdecydować się na wykorzystanie w swoim diabelskim make-upie czerwonego, płynnego lateksu. Produkt ten doskonale przylega do twarzy, wykazując odporność na działanie czynników zewnętrznych. Płynny lateks zazwyczaj wykorzystywany jest przez profesjonalnych charakteryzatorów filmowych. Wiele osób stosuje go również w halloweenowych stylizacjach.

Lady Wampirzyca

Makijaż ten stanowi idealne rozwiązanie dla osób, uwielbiających smokey eyes. Stylizacja ta stanowi bowiem podstawę wampirzego make-upu. Tworząc smokey eyes, warto zdecydować się na zastosowanie silnych kontrastów, bazujących na czerni i szarości. Kontur oka powinien  być mocno zaznaczony przy użyciu eyelinera. Smokey eyes warto wykończyć czarną lub fioletową szminką. W stylizacji można również zastosować sztuczną krew. Produkt ten dostępny jest w wielu sklepach internetowych. Sztuczną krew z łatwością można także przygotować w swoim domu, mieszając kakao z posoloną, gorącą wodą. Makijaż wampirzycy idealnie sprawdzi się w przypadku wieczorowego przyjęcia. Pomimo swojego mrocznego charakteru jest on bowiem bardzo seksowny.

Halloween stanowi świetną okazję do stworzenia efektownego i uwodzicielskiego makijażu. Warto zatem wykonać wyjątkowy make-up, który olśni wszystkich uczestników maskarady.

Redakcja zwiedzajswiat.pl