Co przydaje się na biwaku?

Biwak to świetny pomysł na niskobudżetowy wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną. Od czasu do czasu warto zabrać na biwak również swoje dzieci, dla których to z pewnością będzie wspaniała przygoda, którą zapamiętają na długie lata. Jak przygotować się do biwaku? Co ze sobą zabrać? Poniżej kilka wskazówek, które bez wątpienia ułatwią organizację kilkudniowego biwaku.

Co przydaje się na biwaku?

Jeśli biwak ma być rzeczywiście przyjemną wyprawą, którą zapamiętamy na długie lata, musimy się do niego dobrze przygotować. Ważne jest między innymi to, aby zakupić rzeczy, które pozwolą na komfortowe wypoczywanie na łonie natury. Niezastąpione są zatem markowe namioty, które przetrwają nawet deszcz, wiatr czy burzę. Najlepiej stosunkowo duże, wygodne i przestronne, w których z łatwością uda się rozłożyć swoje rzeczy. Ważne, by namiot można było łatwo rozstawić, a następnie równie łatwo złożyć. W końcu podczas biwaku często przemieszczamy się z miejsca na miejsce, aby zobaczyć jak najwięcej. Kolejny ważny zakup to wygodne śpiwory, które zapewnią komfort termiczny nawet w chłodne dni. Dzięki temu nocowanie w namiocie będzie przyjemne, nie skończy się na przykład przeziębieniem, bólem całego ciała.

Sprzęt do gotowania

Biwak to przygoda, podczas której świadomie decydujemy się na pewną niewygodę. To zupełnie normalne i próżno oczekiwać, że podczas biwaku wszystko będzie komfortowe. Warto jednak zadbać o to, by było nam jak najlepiej. To szczególnie ważne wtedy, gdy biwakujemy razem z małymi dziećmi. To właśnie wtedy przyda się prosty sprzęt do gotowania, na przykład przenośna kuchenka turystyczna, na której można podgrzać wodę na herbatę, albo przygotować wrzątek do zalania jedzenia instant. Takie wygody są nieocenione wtedy, gdy powróci się z dłuższej pieszej wyprawy, a zmęczenie weźmie górę. Ciepła herbata i kubek zupy pozwolą szybko się rozgrzać i zregenerować.

Jedzenie i leki

Jeżeli biwak ma być bezpieczny, zawsze trzeba zabrać na niego odpowiednią ilość jedzenia, a także leki. To szczególnie istotne wtedy, gdy wybieramy się gdzieś na tak zwany koniec świata, skąd trudno dostać się na przykład do sklepu. Warto zapakować jedzenie w puszkach, a także produkty do zalewania wrzątkiem. Niech to będą konkretne zapasy, z których będzie można skorzystać wtedy, gdy w pobliżu będzie problem ze znalezieniem sklepu. Poza tym, jedną z najbardziej istotnych kwestii w bagażu pakowanym na biwak jest apteczka. Muszą znaleźć się w niej wszystkie podstawowe leki, a także środki opatrunkowe, z których będzie można skorzystać w różnych trudnych sytuacjach.

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *