Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co można spakować do bagażu głównego?

Lifestyle Data publikacji - 7 stycznia 2021 Autor - Redakcja zwiedzajswiat.pl
co można spakować do bagażu głównego


Pakowanie się na dłuższy wyjazd, podczas którego będziemy podróżować samolotem, to nie lada wyzwanie. Niektórzy mają to opanowane do perfekcji, inni natomiast za każdym razem muszą przypomnieć sobie, co można spakować do bagażu głównego, a co zabrać ze sobą do kabinówki. Warto raz jeszcze to usystematyzować.

Jakie rzeczy można włożyć do głównego bagażu

Pakowanie się do bagażu głównego to w sumie dosyć przyjemna sprawa. Jeżeli nie zamierzamy przewozić tam jakichś zakazanych substancji, które są po prostu nielegalne, możemy tak naprawdę włożyć wszystko. Nie ma tutaj takich limitów, jakie są w odniesieniu do bagażu podręcznego, w którym możemy przewozić maksymalnie 1 litr płynów. W bagażu głównym możemy mieć zatem na przykład lakier do włosów w dużym opakowaniu, dezodorant w aerozolu, kosmetyki w pełnowymiarowych opakowaniach, które mają sporą pojemność. Mamy też prawo spakować kosmetyki przelane do odpowiednich zastępczych pojemników, które mają pojemność większą niż 100 ml. Do głównej walizki, której nie chowa się do luku bagażowego w kabinie, możemy też włożyć leki, które stosujemy na co dzień. Ta sama zasada dotyczy alkoholu, który możemy przewozić w swojej walizce.

Elektronika

Bagaż główny to również miejsce, w którym bezpieczna będzie nasza elektronika. Czasami jest tak, że do niektórych państw nie można wwieźć drona w bagażu podręcznym. Warto to sprawdzić i nie pakować tego typu sprzętu właśnie tam, a bezpiecznie umieścić go w dużej walizce. Sporo osób drży o to, czy tego typu wartościowe rzeczy będą tam bezpieczne, bo przecież bagaż czasami gubi się gdzieś na lotnisku. Zawsze warto pamiętać o tym, że zanim wyjedzie się do obcego kraju, lepiej po prostu sprawdzić przepisy celne, które tam obowiązują.

Rzeczy osobiste

Poza tym bagaż główny służy po prostu do tego, aby przewozić w nim swoje rzeczy osobiste. Można umieścić tam ubrania, buty, bieliznę, książki. Można schować tam również jedzenie, które kupujemy w obcym kraju po to, by zabrać ze sobą do domu. Pyszne rzeczy, często na ostatnią chwilę kupowane na lotnisku, w bagażu podręcznym nie zawsze będą mogły być bezpiecznie przetransportowane. Czasami mają za dużą pojemność i nie przejdą kontroli. Trzeba będzie po prostu wyrzucić je do kosza. W bagażu głównym warto zatem wygospodarować sobie odrobinę miejsca na przykład na lokalny alkohol, który jest bardzo często prezentem przywożonym z odległych destynacji. Pamiętając o tych kilku zasadach, uniknie się gorzkiego rozczarowania, które może pojawić się wtedy, gdy wybrane rzeczy z bólem serca trzeba będzie wyjąć z bagażu podręcznego i zostawić na lotnisku.

Jak chronić się przed potem w podróży

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Nasi redaktorzy na stronie zwiedzajswiat.pl to zespół pasjonatów podróży, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w podróżowaniu, poznawaniu różnych kultur oraz organizowaniu wakacji i urlopów. Nasza pasja do odkrywania świata jest widoczna w artykułach, które publikujemy, które zawierają praktyczne porady, inspiracje oraz informacje o ciekawych miejscach do odwiedzenia i atrakcjach turystycznych. Jesteśmy tu, aby inspirować naszych czytelników do eksploracji nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Dołącz do nas i odkrywaj piękno świata na zwiedzajswiat.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?