Strona główna
Urlop
Tutaj jesteś

Co zwiedzić na Korfu?

Urlop Data publikacji - 21 stycznia 2021 Autor - Redakcja zwiedzajswiat.pl
co zwiedzić na korfu


Korfu to jedna z popularnych greckich wysp, na którą można dostać się z wielu miast w Polsce. Latają tam tanie linie, dlatego też upolowanie biletów na Korfu jest stosunkowo proste i łatwo dostępne. Wyspa uważana jest za zieloną, piękną, urokliwą. Bez wątpienia też dużo tańszą, niż na przykład Santorini czy Mykonos, a także Zakynthos. Kto zatem chciałby zaznać odrobinę greckiej gościnności, a jednocześnie nie chce wydać majątku na wielkie greckie wakacje, zdecydowanie powinien na poważnie pomyśleć o Korfu.

Jakie jest Korfu?

Co można dowiedzieć się o Korfu z blogów podróżniczych, artykułów, opinii osób, które już kiedyś odwiedziły tę wyspę? Korfu jest uważane za wyspę bardzo zieloną, na której jest mnóstwo pięknych lasów, dzikiej przyrody, starych gajów oliwnych. Te ponoć są jednymi z najstarszych w całej Europie, dlatego warto zobaczyć je na własne oczy, gdy będzie się w Grecji. Za bardziej atrakcyjną uważana jest północna część wyspy, na przykład z cudowną miejscowością Kassiopi, która może stać się wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania interioru wyspy, a także plażowania. To właśnie tam można odkryć urocze zatoczki wśród skał, w których wspaniale spędza się czas, chowając się przed upałem.

Co zwiedzić na Korfu?

Gdy jest się na Korfu, zwyczajnie nie można ominąć wspaniałej stolicy wyspy, która nazywa się Kerkyra. Miasto na niesamowity klimat, mnóstwo urokliwych zakątków utrzymanych w klimacie śródziemnomorskim i w pewnym stopniu przypomina nawet Wenecję. Brakuje tam kanałów, natomiast kamienice, które oglądamy przy pięknych zabytkowych uliczkach, nawiązują właśnie do tych, które od wieków stoją w Wenecji. Aby dobrze zwiedzić to miasto, najlepiej przygotować sobie dwa pełne dni. Nieopodal znajduje się rezydencja cesarzowej Sisi, które spędzała tam swoje ostatnie lata życia, dochodząc do zdrowia. To prawdziwy smaczek dla wszystkich miłośników historii, którzy powinni mieć to miejsce na uwadze podczas planowania zwiedzania.

Plaże na Korfu

Wyjeżdżając na Korfu nie można zapomnieć o plażach. Te są często piaszczyste, choć jak to w Grecji, nie brakuje również tych kamienistych. Warto jeździć odrobinę po wyspie, aby znaleźć dla siebie najpiękniejsze. Warto odwiedzić na przykład plażę Sidari. To, co wyróżnia to miejsce to interesująca linia brzegowa z pięknymi zatoczkami, w których woda ma po prostu niesamowity lazurowy kolor. Te widoki na długo zostaną w naszej pamięci. Korfu to bez wątpienia jedna z doskonałych destynacji na wakacje w Europie. Świetna dla par lub rodzin z dziećmi.

Jak chronić się przed potem w podróży

Redakcja zwiedzajswiat.pl

Nasi redaktorzy na stronie zwiedzajswiat.pl to zespół pasjonatów podróży, gotowych dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów ma bogate doświadczenie w podróżowaniu, poznawaniu różnych kultur oraz organizowaniu wakacji i urlopów. Nasza pasja do odkrywania świata jest widoczna w artykułach, które publikujemy, które zawierają praktyczne porady, inspiracje oraz informacje o ciekawych miejscach do odwiedzenia i atrakcjach turystycznych. Jesteśmy tu, aby inspirować naszych czytelników do eksploracji nowych miejsc i przeżywania niezapomnianych przygód. Dołącz do nas i odkrywaj piękno świata na zwiedzajswiat.pl!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?