Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów

4.0
głosów: 2
Twoja ocena: Zaloguj się

Od wielu lat jest popularnym kierunkiem podróży. Kusi pięknymi zabytkami, antycznymi budowlami oraz słonecznymi plażami.

Relacja z wycieczki

Grecja to słynna Kreta oraz wyjątkowo atrakcyjne wybrzeża Morza Egejskiego i Jońskiego. To miejsca związane z najstarszymi cywilizacjami oraz z mitycznymi bohaterami. Ateny, Olimp, Akropol – to wszystko wielu turystów chce zobaczyć na własne oczy. Ponieważ Grecja jest tak atrakcyjna i popularna, podróż po jej malowniczych zakątkach ma w swej ofercie praktycznie każde biuro podróży

Które zakątki Grecji zasługują na szczególną uwagę? 
 
Popularnym celem wielu turystów jest Kreta. Największa z greckich wysp kusi zróżnicowanym krajobrazem oraz wyjątkowo długim latem. Słońce, piękne plaże oraz liczne zabytki z czasów kultury minojskiej – to wszystko czeka tu na podróżnych z całego świata. Kreta zachęca również licznymi imprezami i uroczystościami, z których wyróżnia się słynny Festiwal Wina. 
 
Kusi również wyspa Rodos, leżąca na Morzu Egejskim w pobliżu granicy z Turcją. Tą pełną słońca wyspą opiekuje się od antycznych czasów słoneczny bóg Helios, dzięki któremu letnicy do dziś mogą tu korzystać ze słońca i idealnych warunków do plażowania. Kusi też miasto Rodos – najważniejsze miasto na wyspie. Stare i Nowe Miasto, średniowieczne fortyfikacje oraz budowle podkreślające związki tej wyspy z pobliskim światem muzułmańskim sprawiają, że to miejsce jest wyjątkowo atrakcyjne dla turystów. A wszystko to w otoczeniu uroczych winnic i gajów oliwnych – tak charakterystycznych dla greckiego krajobrazu. 
 
Wśród greckich regionów turystycznych popularnością cieszy się również słynna Riwiera Olimpijska. Jest ona miejscem wymarzonym zarówno dla miłośników sportów wodnych, jak i dla piechurów. Bliskość gór, a w szczególności boskiego Olimpu sprawia, że zarówno plażowicze, jak i miłośnicy turystyki aktywnej znajdą tu dla siebie coś ciekawego. 
 
Największą atrakcją tego kraju są jednak Ateny. Wczasy lub wycieczki do tego pięknego miasta oferuje praktycznie każde biuro podróży. Wszak Akropol, Świątynia Zeusa i budynki antycznej Agory, dawne meczety i kościoły bizantyjskie to obiekty, które zawsze cieszyły się zainteresowaniem turystów z całego świata.

Przebieg wycieczki na mapie

Podział na dni:
C
0
Kompletna trasa
Kliknij by zobaczyć trasę
Poza harmonogramem
Kliknij by zobaczyć trasę
Zawsze modna i popularna, czyli Grecja dla turystów
Termin podróży: 2012-09-04 - 2012-09-14
Tagi: samochodowa
Dodano: 2012-12-13 16:14:31

Dodaj swój komentarz

Zarejestruj się by dodać komentarz
Email:
Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Założ je za darmo!

  • » Dodawaj wycieczki i zachowaj swoje wsomnienia
  • » Dodawaj noclegi, firmy i zdobywaj nowych Klientów
  • » Dziel się artykułami o Polsce
  • » Poznawaj ludzi o podobnych zainteresowaniach

Newsletter

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o nowych wycieczkach w naszym serwisie.
Twój e-mail:
Twoje imię:
Nikomu nie dajemy Twojego maila!

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook