Pamukkale - Turcja

4.5
głosów: 2
Twoja ocena: Zaloguj się
Wcześniej, gdy Turcją mało co się interesowałam i znałam ją głównie z widokówek, Pamukkale wydawało mi się tam najważniejszym, najfajniejszym i najbardziej znanym miejscem. Moja wizyta nieco zweryfikowała te poglądy.

Owszem, jest to coś niecodziennego, ciekawego i warto nadrobić kawałek drogi, ale z odległej Alanyi wycieczki do samego tylko Pamukkale chyba bym nie polecała, ale to tak jak ze wszystkim, tylko i wyłącznie kwestia gustu. 

Te lśniące w słońcu, białe tarasy wapienne, jakby przyklejone do zbocza góry, znajdują się około 20 km od miasta Denizli i z daleka wyglądają na całkiem malutkie, ale na miejscu okazuje się, że starczy tego na całkiem fajny spacer na bosaka (tylko tak można wejść) z przystankami na kąpiele w płytkich, naturalnych basenach z lazurową wodą, no i oczywiście na fotki.

Turystów tu sporo, słońce przypieka, ale widoki z góry naprawdę ładne. Ponad trawertynami widoczne są ruiny Hierapolis - miasta - uzdrowiska wzniesionego jeszcze przez Rzymian, a jeszcze wyżej rozpoczyna sie kraina luksusu - hotele i baseny z ciepłą wodą, pełne rozanielonych przybyszów z całego świata.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Pamukkale
Pamukkale
Pamukkale - wapienne nacieki
Pamukkale - wapienne nacieki
Pamukkale - widok ogólny
Pamukkale - widok ogólny

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Efez
Efez (154 km)
Miniatura Rodos
Rodos (181 km)
Miniatura Alanya
Alanya (297 km)
Miniatura Anamur
Anamur (387 km)
Miniatura Edirne
Edirne (473 km)

Mapa Pamukkale

Pamukkale
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Wycieczki Krajtroterów

5.0
głosów: 4
Twoja ocena: Zaloguj się
Wylot był z lotniska w Gdańsku, tradycyjnie,jak to w naszym klimacie bywa,po słonecznym poranku nagle rozpadał się deszcz...
  • Danusia
  • Zdjęć: 115
4.6
głosów: 5
Twoja ocena: Zaloguj się
To było małe szaleństwo, żeby ukrócić koszty a przy okazji więcej pozwiedzać, na Riwierę Turecką wybraliśmy się w czwórkę samochodem bez klimy...
  • Piernikarczyk Anna
  • Zdjęć: 13
Pokaż więcej wycieczek

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook