Susa i Port El Kantaoui - Tunezja

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Susa (Sousse) to popularny kurort leżący we wschodniej Tunezji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego. Ta niezwykle ciekawa miejscowość znana jest z zabytków, głównie medyny wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, ale rozsławił ją także należący do Susy Port El Kantaoui - największy i najsłynniejszy port jachtowy w Tunezji. 

Atrakcje turystyczne Susy to wspomniana medyna z imponującymi murami, kryjąca m.in: Wielki Meczet i ribat (ufortyfikowany klasztor muzułmański) z IX wieku oraz Muzeum Archeologiczne ze wspaniałą kolekcją mozaik. 

Ale życie turystyczne Susy koncentruje się również na bulwarach ville nouvelle (nowego miasta), prowadzących na najbardziej obleganą plażę Boujaffar i promenadę nadmorską. Bowiem Susa to wspaniałe miejsce na typowo letni, leżakowy wypoczynek. Prócz wybrzeża morskiego do dyspozycji turystów pozostaje wiele ośrodków z rozkosznymi basenami.

Dla aktywnie wypoczywających turystów najatrakcyjniejszy z pewnością okaże się położony 14 km na północ od Susy Port El Kantaoui - luksusowy kurort uznawany za najprzyjemniejszy port nad całym Morzem Śródziemnym.

Ta nowoczesna, nastawiona na bogatych turystów miejscowość słynie ze wspaniałej przystani żeglarskiej, licznych ośrodków sportowych i wypożyczalni sprzętu (tenis, golf oraz wszelakie sporty wodne), ale również z przepięknej, śródziemnomorskiej architektury, kryjącej przyjemne kawiarenki, restauracje i dyskoteki, a nawet kasyno.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Susa i Port El Kantaoui
Susa i Port El Kantaoui
Tunezja - Kantaoui, Marafet
Tunezja - Kantaoui, Marafet
Tunezja - Susa - medyna, Ola Tucka
Tunezja - Susa - medyna, Ola Tucka

Ciekawe miejsca w pobliżu

Mapa Susa i Port El Kantaoui

Susa i Port El Kantaoui
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Wycieczki Krajtroterów

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Wycieczka trwająca dwa dni...
  • Michal iwtG8
  • Zdjęć: 12
Pokaż więcej wycieczek

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook