Park Narodowy Yellowstone - Stany Zjednoczone

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Gejzery wyrzucające w górę masy wody, największe jezioro górskie w USA oraz bizony przechadzające się po ulicach... oto krajobraz Yellowstone.

Leżący na pograniczu stanów Wyoming, Montana i Idaho Park Narodowy Yellowstone powstał już w 1872 roku i był wówczas pierwszym parkiem narodowym na świecie. Ta niewymownie piękna kraina rozciągająca się nad rzeką Yellowstone i wielkim jeziorem o tej samej nazwie zadziwia nie tylko wspaniałym krajobrazem, ale i jej mieszkańcami.

Żyją tu m.in. niedźwiedzie grizlly, czarne niedźwiedzie, a przede wszystkim symbol Ameryki - bizon. Gatunki te, dziś znów liczne, przed założeniem Parku były zagrożone wyginięciem. Od 1978 roku Park wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO.

Jednak najbardziej charakterystyczny widok w Yellowstone to oczywiście wysokie fontanny tutejszych gejzerów i gorące źródła pulsujące na powierzchni. Wody wyrzucane z tych źródeł przyjmują niesamowite barwy zachwycając turystów licznie gromadzących się na tutejszych ścieżkach. Najpopularniejszym gejzerem w Parku jest Old Faithful sięgający 60 m wysokości.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Park Narodowy Yellowstone, Marcin F.
Park Narodowy Yellowstone, Marcin F.
Bizony w Yellowstone, Marcin F.
Bizony w Yellowstone, Marcin F.
Gejzery w Yellowstone, Marcin F.
Gejzery w Yellowstone, Marcin F.

Mapa Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook