Monument Valley - Stany Zjednoczone

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Bezkresne pustynne obrzeża Utah kryjące fantastyczne twory geologiczne o niesamowitych barwach i przeróżnych kształtach tworzących kopce i kolumny, wśród których od czasu do czasu zobaczyć można stado dzikich mustangów to wspaniała sceneria filmowa ...

Monument Valley leży w sercu Dzikiego Zachodu, na styku 2 stanów: Utah i Ariony. Chociaż nazwa tego miejsca nie jest zbyt popularna, to skały wyłaniające się z księżycowego krajobrazu Doliny to obrazek znany wielu turystom, często wykorzystywany w reklamie i w filmach, przede wszystkim westernach. Pierwsze westerny tu nakręcone to produkcje Johna Forda, to właśnie one spopularyzowały ten urokliwy zakątek USA.

Tutejsze skały zbudowane z czerwonego piaskowca (ich piękny kolor pochodzi od tlenków żelaza) sięgają nawet 400 m wysokości. Za sprawą erozji przybierają one fantastyczne kształty, które często znajdują odzwierciedlenie w swych nazwach.

Monument Valley należy do terytorium indiańskiego plemienia Nawajo - rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, którzy do dzisiaj zachowali odrębną kulturę, tradycje, a nawet język, w którym Monument Valley znaczy tyle co Dolina Skał. Z pobytu z Doliny można przywieźć nietypowe pamiątki w postaci pięknej biżuterii ręcznie wykonywanej przez ten indiański naród.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Monument Valley, Marcin F.
Monument Valley, Marcin F.
Bezkresne USA, Marcin F.
Bezkresne USA, Marcin F.
USA - sklany świat, Marcin F.
USA - sklany świat, Marcin F.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Mapa Monument Valley

Monument Valley
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook