Strasburg - Francja

4.0
głosów: 1
Twoja ocena: Zaloguj się
Strasburg (Strasbourg) - miasto niezwykłe, kolorowe, gościnne, o pięknej architekturze. Polubiłam niezmiernie to miejsce, w którym pełen turystów, kramików i pamiątek deptak doprowadził nas do pięknej, miesternie zdobionej katedry... 

To piękne miasto zwiedzaliśmy podczas podróży stopem przez Niemcy i Francję. Centrum Strasburga zostało uznane przez UNESCO za światowe dziedzictwo ludzkości. Znajduje się ono na wyspie otoczonej ze wszystkich stron kanałami. Oczywiście zacząć trzeba od wspaniałej, wyrastającej jakby znikąd, w środku miasta Katedry Notre Dame. Właśnie chyba ta ciasnota wokół dodatkowo potęguje wrażenie jej ogromu. Katedra, podobnie jak inne monumentalne zabytkowe budowle stojące w tej części Strasburga, zbudowana jest z czerwonego piaskowca.

Gdy już nacieszyliśmy oczy tym niecodziennym widokiem, nogi poniosły nas w kierunku miejsca nazywanego Małą Francją (Petite France). I znów zaskoczenie, znów radość odkrycia czegoś pięknego o niepowtarzalnym klimacie i uroku. Petite France to charakterystyczna zabytkowa zabudowa na wysepkach poprzecinanych kanałami. Małe, kolorowe domki, kanały, przepływające łódki, małe promy, knajpki i hotele - można poczuć się jak w jakiejś Nibylandii !

Niewiele więcej zwiedziliśmy tym razem w Strasburgu, ale ciężkie plecaki przygniatające do ziemi nie dawały szans na dalekie spacery w upale, mamy jednak pretekst, by powrócić tu znów, z nowymi siłami.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Strasburg
Strasburg
Strasburg - katedra Notre-Dame, Faefadel
Strasburg - katedra Notre-Dame, Faefadel
Malowniczy Strasburg, Drifotos
Malowniczy Strasburg, Drifotos

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Bawaria
Bawaria (248 km)
Miniatura Alpy Niemieckie
Alpy Niemieckie (278 km)
Miniatura Alpy Francuskie
Alpy Francuskie (304 km)
Miniatura Alpy
Alpy (310 km)
Miniatura Mediolan
Mediolan (362 km)

Mapa Strasburg

Strasburg
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Komentarze

Wysłano: 2014-03-03 21:31:28

Warto zwiedzic Strasburg jest piekny.

Wysłano: 2014-03-04 13:32:29

A mozesz napisać coś więcej na jego temat,np o samych zabytkach oraz wstawić zdjęcia? Bo faktycznie wiele się słyszy o tym mieście,ale zero konkretów. Co z noclegami? Czy są bardzo drogie?


Dodaj odpowiedź

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook