Lazurowe Wybrzeże - Francja

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Jest takie miejsce we Francji, gdzie bezkresny lazur morza chłodzi przyjemnie stopy, złociste plaże wprost proszą, by rozłożyć na nich leżak, mariny chwalą się kolorowymi jachtami, a wszechobecne, półnagie ciała korzystają ze słońca i luksusu. To musi być Lazurowe Wybrzeże...

Lazurowe Wybrzeże (Cote d'Azur), znane również pod nazwą Riwiera Francuska, to odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji, rozciągający się od miejscowości Cassis na zachodzie aż po granicę włoską.

Jest to niewątpliwie najważniejszy region turystyczny Francji, który latem jest wręcz oblegany. Nie można oprzeć się wrażeniu, że jest to miejsce dla śmietanki towarzyskiej, ekskluzywne hotele, kasyna i popularne twarze są tu na porządku dziennym.

To właśnie tutaj leży słynne Cannes, znane z odbywającego się tu prestiżowego, międzynarodowego Festiwalu Filmowego. Gromadzi on każdego roku wielu sławnych ludzi, związanych z przemysłem filmowym. Najważniejszą nagrodą Festiwalu jest Złota Palma (Palme d'Or) dla najlepszego filmu.

Inne słynne miejscowości Lazurowego Wybrzeża to Saint-Tropez - niegdyś mała osada rybacka, dziś ekskluzywny kurort, Tulon - najważniejszy port wojenny Francji czy Nicea - uzdrowisko, duży ośrodek turystyczny z licznymi zabytkami, kasynami, ośrodkami sportu i rozrywki oraz corocznym karnawałem.

Jeśli nie brakuje ci pieniędzy, uwielbiasz poleniuchować w dobrym towarzystwie i zakosztować luksusu lub uprawiać sporty wodne, a może kusi cię ryzykowna gra w kasynach... Lazurowe Wybrzeże to miejsce dla ciebie.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Lazurowe Wybrzeże
Lazurowe Wybrzeże
Lazurowe Wybrzeże - Cassis, Lenikrets
Lazurowe Wybrzeże - Cassis, Lenikrets
Francja - Cannes, Misscynic
Francja - Cannes, Misscynic

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Alpy Francuskie
Alpy Francuskie (263 km)
Miniatura Mediolan
Mediolan (276 km)
Miniatura Siena
Siena (350 km)
Miniatura Wenecja
Wenecja (471 km)
Miniatura Rzym
Rzym (485 km)

Mapa Lazurowe Wybrzeże

Lazurowe Wybrzeże
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook