Praga - Czechy

5.0
głosów: 1
Twoja ocena: Zaloguj się
Praga to najbardziej fascynujące i romantyczne miasto, jakie dotąd poznałam, oczarowała mnie niezmiernie. Te kilka dni tam spędzonych oczywiście nie wystarczyły na odkrycie wszystkich uroków Pragi - miasta stu wież, ale pozwoliły zobaczyć to, co najważniejsze i najpiękniejsze, a przede wszystkim poczuć ten niepowtarzalny klimat.

Pierwsze kroki skierowaliśmy na słynny most Karola, łączący brzegi Wełtawy. Jest to ulubiony obiekt fotografów, i ja nie oparłam się jego magii - gotyckie wieże, barokowe rzeźby, kataryniarze i kolorowy tłum przechodniów, a nade wszystko piękny widok na Królewskie Hradczany.

Majestatyczny zespół zamkowy na Hradczanach - XIV-wiecznej, królewskiej dzielnicy na zachodnim brzegu Wełtawy, od wieków bronił dostępu do Pragi i jej dominującej pozycji. Również i dzisiaj ten wielki kompleks architektoniczny budzący zachwyt i podziw gapiów stanowi ośrodek władzy, gdyż rezyduje tu prezydent. Prócz zamku Hradczany kryją potężną, gotycką katedrę Św. Wita i inne ciekawe budowle.

Na Hradczanach odnajdziemy też niezapomnianą Złotą Uliczkę. Spokój i urok tego zakątka działa jak magnes. Nawet tłum przechodniów (zbieranina turystów z całego świata) nie był w stanie zatrzeć tego niepowtarzalnego wrażenia, które pojawiło się podczas spaceru tą wąską uliczką, przy której przycupnęły kolorowe domki z malutkimi okienkami o przesłodkim wystroju.

Równie wspaniały jest praski Rynek z Ratuszem Staromiejskim, na którym widnieje popularny, XV-wieczny zegar astronomiczny. Na Rynku stoi jedna z piękniejszych europejskich świątyń barokowych - kościół Św. Mikołaja. W głębi Rynku natomiast kryje się fascynujący, gotycki kościół Tyński (Panny Marii przed Tynem).

O Pradze możnaby pisać naprawdę wiele, ale po co, skoro i tak nie odda to w pełni jej uroku, wystarczy kilka słów, zdjęć oraz zaproszenie do samodzielnego jej odwiedzenia i zachwytu...
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Praga, Anna Piernikarczyk
Praga, Anna Piernikarczyk
Kościół Tyński, Anna Piernikarczyk
Kościół Tyński, Anna Piernikarczyk
Most Karola, Anna Piernikarczyk
Most Karola, Anna Piernikarczyk

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Opava
Opava (249 km)
Miniatura Wiedeń
Wiedeń (253 km)
Miniatura Radun
Radun (253 km)
Miniatura Kravare
Kravare (257 km)

Mapa Praga

Praga
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Wycieczki Krajtroterów

5.0
głosów: 5
Twoja ocena: Zaloguj się
W okresie długiego – listopadowego wolnego, udało się nam zakupić  noclegi w Pradze w całkiem przystępnej cenie...
  • Danuta
  • Zdjęć: 45
5.0
głosów: 3
Twoja ocena: Zaloguj się
Oglądanie przepięknej   Pragi, wiązało się z bardzo intensywnym zwiedzaniem...
  • Danuta
  • Zdjęć: 73
4.3
głosów: 4
Twoja ocena: Zaloguj się
Jest styczeń 2008 roku...
  • Siemomysła Anna
  • Zdjęć: 35
Pokaż więcej wycieczek

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook