Sydney - Australia

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Symbolem Sydney i całej Australii jest piękna, nietypowa budowla architektoniczna - słynna opera stojąca na przylądku Bennelong Point wcinającym się w wody Port Jackson - niezwykle malowniczej zatoki...

Największe i najgęściej zaludnione australijskie miasto leży na południowo-wschodnim krańcu kontynentu, pomiędzy Pacyfikiem a Górami Błękitnymi. To zwykle w tym miejscu turyści rozpoczynają swą przygodę z Australią.

Zbiżając się do Sydney uwagę przykuwa tutejsza Opera (Sydney Opera House). Nikt nie przejdzie obojętnie obok tej perełki architektonicznej przypominającej statek płynący pod pełnymi żaglami. Ta wspaniała budowla powstawała przez 16 lat i pochłonęła kwotę, bagatela, ponad 100 mln dolarów. W 2007 roku budynek opery wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeszcze jedna charakterystyczna budowla stojąca tuż obok przyciąga oko turysty - potężny Most Portowy (Harbour Bridge) o rozpiętości niemal 500 m, co czyni go jednym z największych mostów łukowych na świecie. Harbour Bridge łączący północną i południową część Sydney ze względu na swój wygląd popularnie nazywany bywa "wieszakiem" i choć nie należy może do najpiękniejszych, wpisał się na stałe w wizerunek miasta i stanowi jeden z jego symboli.

Z mostu zobaczyć można piękną panoramę olbrzymiego miasta - smukłe wieżowce ładnie komponujące się z malowniczymi plażami ze słynną plażą Blondi na czele, terenami zieleni i lśniącymi w słońcu wodami Zatoki Sydney (Sydney Harbour).

Co ciekawe, w granicach miasta znajduje się kilka parków narodowych, a około 50 km od Sydney wkroczyć można w świat dzikiej australijskiej przyrody pachnącej olejkami drzew eukaliptusowych, a mianowicie w Góry Błękitne będące największą atrakcją tej części kontynentu. Firmy turystyczne w Sydney organizują jednodniowe wycieczki umożliwiające poznanie najbardziej widokowych miejsc w Blue Mountains.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Sydney, Marcin F.
Sydney, Marcin F.
Sydney, Marcin F.
Sydney, Marcin F.
Sydney - Manly, Marcin F.
Sydney - Manly, Marcin F.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Góry Błękitne
Góry Błękitne (107 km)

Mapa Sydney

Sydney
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook