Góry Błękitne - Australia

0.0
głosów: 0
Twoja ocena: Zaloguj się
Szczyty wyrastające z rozległej kotliny, pokrytej niebieskawą mgiełką oraz sterczące trzy skały (Three Sisters) będące ponoć zaklętymi w kamień siostrami to charakterystyczne elementy krajobrazu Gór Błękitnych...

Blue Mountains to górskie pasmo w Nowej Południowej Walii, leżące około 100 km na zachód od Sydney. Są częścią Wielkich Gór Wododziałowych, a najwyższy szczyt o wysokości 1111 m npm nosi nazwę One Tree Hill. Niegdyś stanowiły zaporę nie do przebycia, dziś jest to jedna z największych atrakcji w tej części Australii.

Urokliwa mgiełka unosząca się ponad Górami, dająca im nazwę, pochodzi od ulatniających się olejków eterycznych z liści porastających tu masowo drzew eukaliptusowych, wśród których żyją niecodzienne gatunki fauny nie występujące w Europie a z rzadka zaskakujące turystów na tutejszych ścieżkach. Na obszarze tym powstał Park Narodowy Gór Błękitnych wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Malownicze wodospady, wijące się strumyki i stare jaskinie Jenolan Caves to dodatkowe atrakcje tego miejsca. Te ostatnie zachwycają wspaniałymi naciekami, dobrze zachowanymi w podziemnych korytarzach nie zamieszkiwanych nigdy przez tubylczych Aborygenów.
A co Ty sądzisz o tym miejscu?
Napisz swój komentarz:
Podpis:
Góry Błękitne
Góry Błękitne
Góry Błękitne, Marcin F.
Góry Błękitne, Marcin F.
Góry Błękitne, Marcin F.
Góry Błękitne, Marcin F.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Miniatura Sydney
Sydney (107 km)

Mapa Góry Błękitne

Góry Błękitne
Opis dzięki: Piernikarczyk Anna
Opis dodano: 1970-01-01 01:00:00

Komentarze

Wysłano: 2013-12-10 17:47:54

woooooooooooooooooow

Wysłano: 2013-12-12 10:34:05

A coś wiecej odnośnie gór Błękitnych? Może mapa plus zdjecia? To byłoby w zasadzie wskazane,ponieważ osobiscie nigdy nie miałem okazji być w tamtych regionach.


Dodaj odpowiedź

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook