Warning: Illegal string offset 'fraza' in /funkcje/forum.class.php on line 204

Warning: Illegal string offset 'frazy' in /funkcje/forum.class.php on line 205

Warning: Illegal string offset 'order_by' in /funkcje/forum.class.php on line 246

Warning: Illegal string offset 'frazy' in /funkcje/forum.class.php on line 247

Warning: Illegal string offset 'pomin_stronicowanie' in /funkcje/forum.class.php on line 250

Warning: Illegal string offset 'pomin_stronicowanie' in /funkcje/forum.class.php on line 264

Warning: Illegal string offset 'limit' in /funkcje/forum.class.php on line 265

Warning: Illegal string offset 'limit' in /funkcje/forum.class.php on line 275

Warning: Illegal string offset 'limit' in /funkcje/forum.class.php on line 275

Warning: Illegal string offset 'wyslij' in /funkcje/forum.class.php on line 315

Warning: Illegal string offset 'wyslij' in /funkcje/forum.class.php on line 356
Wycieka na długi weekend w Polsce południowo-wschodniej - Forum turystyczne - Świat turystyka opinie forum turystyczne

Wycieka na długi weekend w Polsce południowo-wschodniej - Forum turystyczne

Dodaj odpowiedź

Wycieka na długi weekend w Polsce południowo-wschodniej

pierwsza 1 2
Nawigacja stron

(3 kilometrów)
Wysłano: 2017-04-21 17:58:35

Południowo wschodnia Polska to fakt pierwsze skojarzenie Bieszczady, ale każdy zapomina o Roztoczu, które akurat wybrałem na majówkę, wcześniej zwiedziłem Góry Świętokrzyskie oraz Sandomierz - przypomniała mi się wycieczka szkolna, wtedy robiła większe wrażenie, dziś gdy człowiek starszy i więcej widział inaczej to odbiera, ale klimat nadal ten sam "dziewiczy" polecam. Tym razem przyszedł czas na inny zakątek lubelszczyzny od Kazimierza Dolnego w dół przez Zwierzyniec Zamość do Bełżca, agroturytyka, która tu króluje, dziewicze tereny... mam nadzieję, że będzie warto :) za to następny raz, w okresie letnim - Bieszczady :) ale dopiero wtedy zgłoszę się tu o pomoc w wybraniu najciekawszych tras. Pozdrawiam! 

Co do trasy z Gór Świętokrzyskich, niżej dołączam mapkę, oraz listę miejsc, które odwiedziłem, warto wybrać się na taki weekend, szczególnie rodziną z małym dzieckiem. Nocleg przez airbnb w tym regionie jest znajokomity! nie żadne hotele, motele itp. ludzie są bardzo gościnni, polecam skorzystać z tego faktu.

lista miejsc:

kolegiata + sanktuarium
Budynek Muzeum im. Orła Białego
Ostrowiec Świętokrzyski
Fabryka Porcelany AS Ćmielów 
Muzeum Wsi Kieleckiej. Park Etnograficzny
Platforma widokowa nad gołoborzem na Świętym Krzyżu
Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów MN
Ruins of the Benedictine Abbey on Łysa Góra
Swieta Katarzyna k Kielc
Krzemionki. Prahistoryczne kopalnie krzemienia pasiastego
Opatów
Podziemna trasa turystyczna PTTK
Sandomierz
Zamek biskupi
Sanktuarium Maryjne i parafia rzymskokatolicka w Kałkowie-Godowie
Stanisława Gałdecka
Klasztor Opactwa Cystersów
Zamek Krzyżtopór
Pałac Kurozwęki
Centrum Edukacyjne "Szklany Dom"
Kielce
Muzeum Zabawek i Zabawy
Kadzielnia. Amfiteatr. Kieleckie Centrum Kultury
Pińczów
Jaskinia Raj
Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur
Centrum Kulturowo - Archeologiczne w Nowej Słupi
Wąwóz Królowej Jadwigi
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe 
Kościół Św. Jakuba
Klasztor o.o. Dominikanów
Dawna Synagoga
Brama Opatowska
Zamek Królewski
Brama Krakowska
JuraPark Bałtów
Dąb Bartek
Łysa Góra
Zamek Królewski w Chęcinach

Ostatnio edytowany: 2017-04-21 17:59

Ostatnio edytowany: 2017-04-21 18:01

(96 kilometrów)
Wysłano: 2017-04-21 20:18:21

' Zajec' napisał(a):
Południowo wschodnia Polska to fakt pierwsze skojarzenie Bieszczady, ale każdy zapomina o Roztoczu, które akurat wybrałem na majówkę, wcześniej zwiedziłem Góry Świętokrzyskie oraz Sandomierz - przypomniała mi się wycieczka szkolna, wtedy robiła większe wrażenie, dziś gdy człowiek starszy i więcej widział inaczej to odbiera, ale klimat nadal ten sam "dziewiczy" polecam. Tym razem przyszedł czas na inny zakątek lubelszczyzny od Kazimierza Dolnego w dół przez Zwierzyniec Zamość do Bełżca, agroturytyka, która tu króluje, dziewicze tereny... mam nadzieję, że będzie warto :) za to następny raz, w okresie letnim - Bieszczady :) ale dopiero wtedy zgłoszę się tu o pomoc w wybraniu najciekawszych tras. Pozdrawiam!    Co do trasy z Gór Świętokrzyskich, niżej dołączam mapkę, oraz listę miejsc, które odwiedziłem, warto wybrać się na taki weekend, szczególnie rodziną z małym dzieckiem. Nocleg przez airbnb w tym regionie jest znajokomity! nie żadne hotele, motele itp. ludzie są bardzo gościnni, polecam skorzystać z tego faktu. lista miejsc: kolegiata + sanktuarium Budynek Muzeum im. Orła Białego Ostrowiec Świętokrzyski Fabryka Porcelany AS Ćmielów  Muzeum Wsi Kieleckiej. Park Etnograficzny Platforma widokowa nad gołoborzem na Świętym Krzyżu Muzeum Misyjne Misjonarzy Oblatów MN Ruins of the Benedictine Abbey on Łysa Góra Swieta Katarzyna k Kielc Krzemionki. Prahistoryczne kopalnie krzemienia pasiastego Opatów Podziemna trasa turystyczna PTTK Sandomierz Zamek biskupi Sanktuarium Maryjne i parafia rzymskokatolicka w Kałkowie-Godowie Stanisława Gałdecka Klasztor Opactwa Cystersów Zamek Krzyżtopór Pałac Kurozwęki Centrum Edukacyjne "Szklany Dom" Kielce Muzeum Zabawek i Zabawy Kadzielnia. Amfiteatr. Kieleckie Centrum Kultury Pińczów Jaskinia Raj Sabat Krajno PARK Rozrywki i Miniatur Centrum Kulturowo - Archeologiczne w Nowej Słupi Wąwóz Królowej Jadwigi Zamek Krzyżtopór w Ujeździe  Kościół Św. Jakuba Klasztor o.o. Dominikanów Dawna Synagoga Brama Opatowska Zamek Królewski Brama Krakowska JuraPark Bałtów Dąb Bartek Łysa Góra Zamek Królewski w Chęcinach     Ostatnio edytowany: 2017-04-21 17:59 Ostatnio edytowany: 2017-04-21 18:01

Niewątpliwie warto. Ja się wybieram ponownie w lubelskie z zahaczeniem o świętokrzyskie. Przeanalizowałam wszystkie atrakcje i zdecydowałam się na program:

1 dzień Ćmielów Muzeum Porcelany - Opatów - Zamek Krzyżtopór i Majówka z Bractwem Rycerskim) - Pałac Kurozwęki

http://www.krzyztopor.org.pl/zamek/index.php/kalendarz-imprez

2 dzień Pałac w Kozłówce (co prawda byłam już, ale w okresie zimowym i nie miałam okazji zobaczyć wnętrz, chętnie wrócę bo sam obiekt prezentował się zachęcająco) - Zamek w Janowcu i Majówka z Wołodyjowskim - Kazimierz Dolny (w którym też byłam nie raz, a  mimo wszystko ciągle wracam:) Gdyby czasu było dość to jeszcze Muzeum Kochanowskiego w Czarnolesie

https://www.mnkd.pl/majowka-z-wolodyjowskim-w-janowcu-30-kwietnia-1-maja-2017

3 dzień Krzemionki Opatowskie - św. Krzyż - odpoczynek nad Jeziorem Chańcza

lub drugi kierunek tj. na Zwierzyniec

Hmm to taki ogólny plan ramowy...zobaczymy jak pogoda się do niego ustosunkuje;) Poza tym nęci mnie też Zamek w Chęcinach, Muzeum Sienkiewicza w Oblęgorku i Rezerwat Kadzielnia, ale to raczej w rezerwie "na potem" zostawiam.

Polecam równiez gorąco Sandomierz, Zamość, Baranów Sandomierski czy Bałtów, no i oczywiście Lublin jesli ktoś jeszcze nie był, a rekreacyjnie również Nałęczów. Nieco dalej Łańcut z przepięknej urody zamkiem.

Zapraszam na zwiedzanie Goleniowa

pierwsza 1 2
Nawigacja stron

Dodaj odpowiedź

Szybka odpowiedź

Zarejestruj się by dodać komentarz
Email:
Hasło:

Nie masz jeszcze konta? Założ je za darmo!

• » Dodawaj wycieczki i zachowaj swoje wsomnienia
  • » Dodawaj noclegi, firmy i zdobywaj nowych Klientów
  • » Dziel się artykułami o Polsce
  • » Poznawaj ludzi o podobnych zainteresowaniach

Email:
Hasło:
Zaloguj się z Facebook